Muzikos terapija

Muzikos terapija

Šiais laikais niekas neabejoja, kad muzika žmogui daro didelį poveikį. Muzikos instrumentų skleidžiami garsai ne tik maloniai (arba nemaloniai) virpina sielą, bet ir veikia visą organizmą, kūną bei protą. Muzikos garsų skleidžiamos vibracijos sukelia tam tikrų fiziologinių reakcijų. Nelygu, kokios muzikos klausoma, ji gali aktyvinti, slopinti, raminti. Pastebėta, kad įvairūs muzikos kūriniai, tarkim, sukeliantys džiaugsmą, baimę ar liūdesį, skirtingai atsiliepia ir žmogaus fiziologiniams procesams: pulsas gali padažnėti, gali padidėti kraujo spaudimas, kvėpavimo dažnumas ir kita.

Pitagoras kūrė specialius muzikos kūrinius, gydančius sielos ir kūno ligas. Graikų gydytojas Eskulapas radikulitą gydė garsia trimito muzika. Tibeto išminčiai onkologiniams ligoniams liepia klausytis sidabrinių varpelių skambesio.

Egzistuoja hipotezė, kad varpo gausmas stimuliuoja žmogaus organizme esančius mikroleptonus – ypač lengvas daleles. Būtent jie atjaunina žmogų. Svarbiausia, jau tyrimais įrodyta, kad garso spiralinės formos trajektorija, atsirandanti skambant varpams, yra pražūtinga daugumai ligas sukeliančių mikrobų.

Smuikas ir fortepijonas ramina nervus, fleitos muzika atpalaiduoja, violončelė gydo širdį, ksilofonas ir būgnas atkuria kepenų ir tulžies funkcijas.

Seniai ištirta, kad W.A. Mocarto muzika, pagal poveikį žmogaus organizmui ,- pati universaliausia. Ji veiksmingai slopina skausmus, gydo nemigą, mažina epilepsijos priepuolius. Taip yra todėl, kad šio kompozitoriaus muzikoje garso stiprumas apytikriai kinta kas 30s, t.y. žmogaus smegenų virpesių ritmu.

Manoma, kad Čaikovskio muzika gydo irzlumą ir neurozes; stiprius galvos skausmus sumažins Mendelsono “Pavasarinė daina”, Dvoržako “Humoreskos”, Geršvino “Amerikietis Paryžiuje”, Oginskio polonezas. Grigo siuita “Peras Giuntas” normalizuos miegą. Kraujo spaudimą ir širdies veiklą normalizuos Mendelsono “Vestuvių maršas”

Gydomąjį poveikį turi ne tik klasikinė muzika. Anot užsienio spaudos, mokslininkai, atlikę tyrimus nustatė, kad grupės „Marconi Unijon“ daina „Weightless“ („Lengvumas“) yra visų laikų labiausiai atpalaiduojanti ir migdanti. Todėl jos net nerekomenduoja klausytis vairuojant automobilį.

Pagal apelsinas.lt

Tags:
About Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>